Časté dotazy

LICENCE A ZAŔÍZENÍ

• Dotaz: "Mohu u jednoho počítače používat 3 terminály s inventurou? A lze např. na jiném PC povolit pouze jeden konkrétní terminál z daných tří?"

Odpověď: ANO, na prvním PC v části HIM „Administrátor licencí“ budou nahrány všechny 3 icenční klíče ke všem terminálům. Naopak na dalším PC s instalací HIM vložíte pouze 1 vybraný licenční kód, takže daný terminál bude možné připojovat na obě PC.

• Dotaz: "Mohu program INVENTURA provozovat také na terminálu Motorola?"

Odpověď: ANO, nemusí jít pouze o UNITECH. S programem můžete mít i více různých terminálů. Stačí, aby měly Windows CE/Mobile 5.0 nebo vyšší.


• Dotaz: "Máme 5 ručních terminálů s Vaším jiným řešením MOBILNÍ SKLADNÍK. Je možné mít např. na jednom z nich navíc program INVENTURA hmotného majetku?

Odpověď: ANO, v daném terminálu můžete mít oba programy. V době inventur pak vypnete program MOBILNÍ SKLADNÍK a spustíte program INVENTURA.


• Dotaz: "Mám mobilní telefon s Windows Mobile 5.0 bez snímače čárových kódů. Je možné s ním program INVENTURA používat?

Odpověď: ANO, program na něm spustíte. Jen bez zabudovaného snímače na něm nebude fungovat snímáním čárových kódů a kód položek budete muset vkládat z klávesnice.
TIP: pokud má zařízení zabudovaný fotoaparát a zajistíte si aplikaci na snímání čárových kódů nebo 2D kódů Data Matrix, můžete pak kódy snímat. Tím zefektivníte práci!


PRÁCE S TERMINÁLEM


• Dotaz: "V terminálu chci uživateli zobrazovat údaj navíc, v systému máme uveden stav poškození každého majetku. Jak to provést?

Odpověď: Postup naleznete v příručce „HIM PDA - Nastavení a práce s programem“ kapitola 4.2.3. Nastavení volitelných polí. Dle obrázku uveďte např. název „Stav poškození“ a pod tímto označením se budou údaje k položce zobrazovat. Ten bude zobrazován dle kapitoly 6.3.3 tj. jak po ručním výběru jako sloupec v seznamu položek tak dle 6.3.5 po nasnímání položky nebo dle 6.3.7. v závěrečném detailu před potvrzením položky.
Samozřejmě musí být údaj připraven do datového souboru s majetkem (dle příručky datové struktury a tabulky 1)


• Dotaz: "Mohu při snímání položek zrušit obrazovky na zadávání množství nebo závěrečné potvrzování?

Odpověď: ANO, zadávání položek lze dokonce provádět jen aktivací tlačítka na sesnímání čárového kódu. Tím se předchozí položka uloží a další připraví. Až pokud v ní něco nesouhlasí, lze použít tlačítko zpět a např. změnit množství.
Nastavení se provádí v PC dle příručky „HIM PDA - Nastavení a práce s programem“ kapitola 4.2.2. Viz také samostatný článek „Inventura jedním tlačítkem“


TISK ETIKET


• Dotaz: "Je snadné upravit vzhled etikety? Lze např. doplnit logo firmy?

Odpověď: Úprava tiskového formátu vyžaduje znalost tiskového jazyka dané tiskárny. Obrázek lze doplnit a k tomu už je určitě vhodné kontaktovat svého dodavatele nebo přímo technické oddělení v BARTECH – tel. 517 543 013. Nový soubor se pak doplní k seznamu stávajících formátů.

• Dotaz: "Mohu si etikety tisknout také dodatečně jen k novým a vybraným položkám ?

Odpověď: ANO, stačí mít aktualizovaný seznam majetku v datovém souboru. Při tisku pak vyberte jen požadované položky - viz příručka „HIM PDA - Nastavení a práce s programem“ kapitola 7.2.2.